Jamna – Nowe otwarcie dla regionu

Stowarzyszenie Jamna dla pokoleń wraz z partnerami Pałacem Młodzieży w Tarnowie,  Stowarzyszeniem Dzieci Tarnowa oraz właścicielami Bacówki na Jamnej zaprasza do udziału w realizacji zadania publicznego pn. Jamna – Nowe otwarcie dla regionu.

Celem projektu jest wyznaczenie i utworzenie komfortowej trasy aktywnej turystyki formie spacerów nordic walking w celu poprawy warunków jej uprawiania na Jamnej oraz poprawa bezpieczeństwa na trasie poprzez utworzenie oznakowania tras spacerowych, rozumianych przez wszystkich użytkowników, którzy odwiedzą Jamną. Opracowując nowe modele uprawiania turystyki i rekreacji postanowiliśmy oddać głos samym zainteresowanym, aby poszukując idealnych tras na wędrówki sami wyznaczyli takie, które będą dla nich satysfakcjonujące.

Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów rekreacyjnych z Ambasadorką projektu Panią Barbarą Prymakowską, warsztaty w formie spacerów badawczych i wyznaczenie trasy nordic walking łącznie z jej oznakowaniem farbami ekologicznymi oraz warsztaty kulinarne.

Zapraszamy zainteresowanych 16 lipca, w sobotę o godz. 10.00.

Do projektu  pilotażowego zachęcamy mieszkańców Tarnowa oraz mieszkańców subregionu tarnowskiego w wieku 55+

Szczegóły projektu pod numerem telefonu 506 052 814 oraz na stronie www.jamnadlapokolen.pl, gdzie znajduje się również formularz rekrutacyjny do projektu.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o przygotowanie wygodnych ubrań i butów, odzieży sportowej, ochrony przeciwdeszczowej, nakryć głowy i dodatkowych napojów. Uczestnicy zadania mają do dyspozycji infrastrukturę Bacówki. Dojazd na Jamną we własnym zakresie.

Logo Małopolska-V

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

patronato

Program projektu pn. ”Jamna-Nowe otwarcie dla regionu”

16 lipca 2016 godz. Start 10.30 I grupa
13.00 II grupa
Warsztaty rekreacyjne z Ambasadorką projektu Panią Barbarą Prymakowską Przeprowadzenie warsztatu w formie treningu rekreacyjnego
16 lipca 2016 godz. Start 10.30 II grupa
13.00 I grupa
Warsztaty w formie spacerów badawczych i wyznaczenie trasy do nordicwalking Przeprowadzenie warsztatu w formie spaceru badawczego. Interaktywna, terenowa metoda zbadania korzyści i oczekiwań uczestników treningów nordicwalking, aby wyznaczyć optymalną trasę dla różnych grup wiekowych. Podczas badania terenu zostanie opracowany plan wytyczenia ścieżek rekreacyjnych dla osób uprawiających nordicwalking, z uwzględnieniem możliwości fizycznych uczestników oraz walorów przyrodniczych miejsca.
16 lipca 2016 godz.
Start 10.00 dla wszystkich uczestników
Warsztaty kulinarne Warsztat kulinarny w Bacówce na Jamnej, prowadzony przez mieszkankę wsi. Przygotowanie  potraw lokalnych z wykorzystaniem naturalnych produktów regionu i metod ich wytwarzania :

1. Pierożki smażone w głębokim tłuszczu z owocami sezonowymi: truskawki, czernice, borówki i maliny leśne oraz z sezonowymi grzybami i kapustą; ich produkcja jest lokalnym atutem: napowietrzone, lekkie ciasto z serem, którego receptura przechodzi z pokolenia na pokolenie i jest tradycyjnym elementem kuchni wsi Jamna

2. Makaron z przecieranego grochu z czosnkiem niedźwiedzimi ziołami, którego receptura wywodzi się z tej części Pogórza. Ponadto zostanie zaprezentowany lokalny ser biały twardy, dojrzewający z lokalnego mleka z borówką leśną z borowikami i miętą.