Jak odgrzybić klimatyzację w samochodzie – tanie ozonatory

Latem, gdy ciepłe słońce ogrzewa wnętrze samochodu, wielu kierowców korzysta z klimatyzatora. Jednak czasami przyjemne wyczekiwanie chłodu jest przyćmione nieprzyjemnym stęchłym zapachem z owiewek nawiewu w kabinie pasażerskiej.

Skąd bierze się zły zapach?

Parownik umieszczony w układzie, w warunkach wysokiej wilgotności, tworzy sprzyjające środowisko dla pojawienia się grzybów, pleśni, szkodliwych bakterii i wirusów. Proces ten prowadzi nie tylko do nieprzyjemnego zapachu, ale także do znacznie poważniejszych problemów. Wdychając opary z układu klimatyzacji, ryzykujemy zachorowaniem na różne choroby wirusowe. Często możemy usłyszeć skargi kierowców, że często chorują „z klimatyzatora”. Tak więc najczęściej przyczyną choroby nie jest zimne powietrze, a mianowicie infekcje wirusowe.

Aby zwalczyć rozwój bakterii w układzie klimatyzacji, istnieją różne chemiczne metody jego czyszczenia. Jednak chemikalia mają ograniczony wpływ i mogą wywoływać reakcję alergiczną. Najwyższą wydajność uzyskujemy za pomocą nowoczesnych metod ozonowania. Pozwalają nie tylko usuwać szkodliwe mikroorganizmy i ich odpady z samochodowych układów klimatyzacji, ale także zapobiegać ich dalszemu pojawianiu się, a także oczyszczać powietrze z wnętrza samochodu.

Jak działają ozonatory?

Ozonatory już udowodniły swoją skuteczność w przemysłowych systemach wentylacji i klimatyzacji. Głównym zadaniem takich urządzeń jest dezynfekcja powietrza, a także jego dezodoryzacja poprzez eliminację nieprzyjemnych zapachów. Zastosowanie ozonizatora pozwala uczynić powietrze nieodpowiednim dla życia szkodliwych mikroorganizmów.

Wiele osób zna przyjemny zapach ozonu podczas letniego deszczu. Ze względu na wysoką zdolność utleniania ten niestabilny gaz aktywny bardzo szybko niszczy związki chemiczne, bakterie i szkodliwe związki organiczne. Jest doskonałym lekarstwem na gronkowce, E. coli, czerwonkę i inne patogenne wirusy.

Oprócz działania dezynfekującego ozonizatory skutecznie usuwają różne zapachy. Jeśli palisz w samochodzie lub cierpisz na choroby alergiczne, ozonowanie układu klimatyzacji staje się prawdziwym zbawieniem. Ozonowanie ochroni cię przed szkodliwymi spalinami podczas stania w korkach. Ozonator sprawi, że powietrze we wnętrzu samochodu będzie całkowicie czyste. To urządzenie wytwarza ozon z otaczającego powietrza, a kiedy wchodzi w interakcje z mikroorganizmami i różnymi zanieczyszczeniami, zamienia się w zwykły tlen. Dlatego możemy powiedzieć, że dziś ozonowanie jest najprostszą i najwygodniejszą metodą oczyszczania powietrza w samochodzie.