Ławy i stoliki do salonu – wybieramy najlepsze

W wielu salonach stolik z ławą jest integralną częścią pomieszczenia. Po wyglądzie tego mebla można dowiedzieć się czegoś o właścicielach domu: gustach, zainteresowaniach, a czasem nawet wieku. Jasny, ozdobny i funkcjonalny stolik z łatwością może stać się centrum pokoju gościnnego. W nowoczesnych sklepach meblowych wybór tych mebli jest niesamowicie ogromny. Czym zatem kierować się przy wyborze ławy oraz stolika do salonu?

Co musisz wiedzieć przed pójściem do sklepu meblowego?

Głównym zadaniem jest wybór produktu, który najlepiej spełni twoje wymagania funkcjonalne. Dlatego, zanim udasz się do sklepu, odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Jaka ma być główna funkcja stolika? Potrzebujesz go jako podstawki na pilota do telewizora, dodatkowego miejsca do przechowywania wszelkiego rodzaju drobiazgów? Czy ma pełnić kilka funkcji, czy też jest elementem czysto dekoracyjnym?
  • Jak duży jest twój salon? Czy jest duży i obszerny, czy wręcz przeciwnie, mały i ciasny?
  • Chcesz, aby stolik we wnętrzu salonu zajmował centralne miejsce, czy lepiej, aby nie wyróżniał się na tle mebli? Być może postrzegasz to jako jasny akcent w neutralnej palecie kolorów?
  • Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania książek, czasopism, pilota do telewizora i innych rzeczy? Niektóre produkty mają specjalną półkę na dole.
  • W jakim stylu jest urządzony salon?
  • Zastanów się, z jakiego materiału ma być zrobiony stolik i ława.

Gdy odpowiesz sobie na powyższe pytania można przejść do sklepu Meble Bik i przystąpić do zakupu ławek i stoliczków do salonu https://meble-bik.pl/pol_m_meble_lawy-i-stoliki-163.html

Przechodzimy do wyboru

Często dekoratorzy przy tworzeniu projektu kierują się zasadą jednego punktu: układają lampy, dywaniki, wazony czy stoliki oraz ławy symetrycznie względem wybranego punktu. Ponadto elementy muszą pochodzić z tej samej kolekcji, utrzymane w tym samym stylu. Technika ta służy do szybkiej zmiany wnętrza, a także dla wygody, szczególnie w małych pomieszczeniach. Stoły można przysunąć blisko siebie, tworząc w ten sposób dużą powierzchnię do przyjmowania gości. W takim przypadku idealne będą niskie stoliki z małą ławą. Mają wysokość znacznie mniejszą od tradycyjnej o 20-30 cm. Stoliki niskie charakteryzują się następującymi cechami:

  • Mają raczej niewielki kształt i wyraźne rogi;
  • Nogi mogą być całkowicie nieobecne, ale jeśli tak, to z pewnością są równe;
  • Posiadają ciekawą fakturę (skóra lub drewno);
  • Cechuje je oszczędna kolorystyka.

Świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje minimalizm. Inną opcją są stoliki w kształcie skrzyni. Można je stosować jako stolik, a także przechowywać w środku dużą liczbę książek i gazet. Jest też miejsce na małe naczynia. Wielbiciele alkoholi mogą wykorzystać skrzynię jako domowy bar. Stół, który wygląda jak zabytkowa komoda, jest odpowiedni do stylu retro, ale możesz też spróbować dopasować go do stylu klasycznego i wiejskiego. Pasują do niego oryginalne ławy wiklinowe do salonu. Ławy wiklinowe staną się wyjątkową ozdobą salonu. Tworzone są ręcznie, a projekt charakteryzuje się lekkością i gładkimi liniami. Ławka o wystarczającej objętości o płaskiej powierzchni może również służyć jako stolik kawowy. Pomysł ten łączy w sobie 2 funkcje jednocześnie: stolik do picia herbaty i kawy oraz ławkę do siedzenia.