Jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej

Często winylowe lub papierowe naklejki są przyklejane do szyb samochodowych. Niekiedy jest to efekt niewłaściwie rozumianej reklamy, złośliwości, a czasami nasza własna inicjatywa, jeśli chodzi na przykład o opłaty drogowe. Jednak bez względu na motywacje, prędzej czy później pojawia się potrzeba, zdjęcia naklejki z szyby. Jak zrobić to bezpiecznie?

Woda i ciepło

Niezależnie od tego, czy nalepka jest winylowa, czy papierowa, jest przymocowana do szkła ze względu na obecność samoprzylepnej podstawy. Aby ją całkowicie usunąć, musisz namoczyć klej. Jeśli naklejka została niedawno wklejona, warstwa kleju jest nadal świeża i można ją potraktować po prostu gorącą wodą. Ta powinna mieć temperaturę około 60–70 ° C. Ściereczkę zanurza się w wodzie, a naklejkę zakrywa się przez kilka minut. Ta procedura jest powtarzana 2-3 razy. W tym czasie klej nasiąka. Następnie delikatnie podważ krawędź naklejki, co pozwoli ci ją ostrożnie usunąć. Pozostały klej usuwa się szmatką i gorącą wodą. Ten sam efekt możemy osiągnąć za pomocą suszarki do włosów. Ta opcja jest odpowiednia zarówno dla świeżych, jak i starych naklejek. Krótkotrwałe nagrzewanie suszarką do włosów zmiękcza warstwę kleju. Po podgrzaniu należy krawędź naklejki podważyć. W tym celu można użyć plastikowej karty. Należy uważać, aby nie zarysować szkła. Stopniowo ciągnij naklejkę i ogrzewaj ją suszarką do włosów. Jeśli klej jest bardzo suchy, wówczas nie będzie można go zmiękczyć nawet przy pomocy suszarki budowlanej, wówczas należy użyć innych opcji.

Chemia samochodowa

Istnieją specjalne preparaty w postaci aerozoli lub płynów; są one przeznaczone do usuwania naklejek, etykiet i śladów taśmy klejącej. Zaleca się stosowanie specjalnych środków do samochodów, ale nie środków chemicznych przeznaczonych do czyszczenia zwykłych okien. Dla każdego takiego środka istnieje instrukcja. Zazwyczaj płyn lub spray nakłada się na naklejkę i pozostawia na kilka minut. Następnie nalepkę należy usunąć. Pod wpływem słońca klej twardnieje z czasem i jest trudny do usunięcia. W takim przypadku musisz użyć wybranego produktu kilka razy, aż naklejka zostanie całkowicie usunięta wraz z klejem.

Jeśli pilnie potrzebujesz usunąć naklejkę i nie można użyć specjalnych środków, możesz to zrobić za pomocą rozpuszczalnika, alkoholu, zmywacza do paznokci. Przy użyciu istniejącej kompozycji zwilż szmatkę i połóż ją na naklejce. Jeśli naklejka jest winylowa, najpierw musisz odkleić górną warstwę, a dopiero potem nałożyć szmatkę. Po zwilżeniu naklejki alkoholem lub rozpuszczalnikiem usuwa się ją plastikowym skrobakiem. Używając rozpuszczalnika lub zmywacza do paznokci, musisz uważać, aby nie pozostał on na lakierze samochodowym. Unikniesz dzięki temu nieestetycznych plam.