Kanapy do salonu z funkcją spania – podpowiadamy jak wybrać idealną kanapę

Kanapa z funkcją spania ma wiele zalet. W ciągu dnia mebel będzie służył jako wygodne siedzisko, a nocą zapewni komfortowy sen. Taka kanapa to doskonałe rozwiązanie do pokoju, w którym za dnia przyjmujesz gości, a nocą służy jako twoja sypialnia.

Praktyczna rozkładana sofa

Sofa to niezbędny mebel do każdego salonu czy pokoju. Kanapa pełniąca funkcję łóżka to świetna propozycja do niewielkich przestrzeni, w których nie ma miejsca na osobną sypialnię ze standardowym łóżkiem. Wybierając sofę z funkcją spania, należy zwrócić szczególną uwagę na jej jakość, gdyż będzie ona używana podwójnie. Dobrze, jeśli jest to mebel wykonany z wysokiej jakości surowców i materiałów. Oczywiście nie mniej ważny jest sam projekt sofy, który dobierasz indywidualnie w zależności od stylu twojego wnętrza.

Kanapa z funkcją spania to nie tylko praktyczny mebel może być również piękną i świetną dekoracją wnętrza. Najczęściej kanapa występuje w wersji ze skórzaną tapicerką lub materiałową tapicerką w różnych kolorach. Tapicerkę z tkaniny można łatwo zdjąć, co bardzo ułatwia czyszczenie. Do tapicerki skórzanej dołączony jest specjalny zestaw do pielęgnacji skóry. Rozkładana kanapa gwarantuje maksymalny komfort wypoczynku oraz zdrowy i komfortowy sen. Cała konstrukcja powinna być bardzo mocna i stabilna. Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do jej produkcji kanapa będzie bardzo wygodna i idealna do codziennego wypoczynku i snu.

Jak wybrać kanapę?

W warunkach małych mieszkań rozkładana kanapa w pełni zastępuje podwójne łóżko. Taki mebel powinien spełniać następujące wymagania:

  1. Wygoda.
  2. Niezawodność wszystkich elementów konstrukcyjnych.
  3. Prostota mechanizmu układu.
  4. Efekt ortopedyczny zapewniający prawidłowe anatomiczne ułożenie ciała podczas nocnego odpoczynku.
  5. Wystarczająco dużo miejsca do spania.

Siła całej konstrukcji będzie bezpośrednio zależeć od materiału i, co nie mniej ważne, od jakości ramy. Najkorzystniejsze będą modele z ramą z naturalnego drewna lub z metalową ramą. Naturalne drewno, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrane i przetworzone, jest bardzo cennym materiałem o wielu zaletach: przyjazności dla środowiska, wytrzymałości, niezawodności i trwałości.

Sofy z metalową ramą nie ustępują właściwościami technicznymi sofom „drewnianym”, tutaj wybór będzie zależał bardziej od wymagań estetycznych i osobistych preferencji. Płyta wiórowa powinna być rozpatrywana na końcu i tylko wtedy, gdy decydująca jest cena i ta opcja jest jedyna możliwa. Wybierając kanapę do spania https://meble-bik.pl/pol_m_meble_kanapy-194.html, warto zwrócić uwagę na jej mechanizm. Podobnie jak w przypadku ramy, jakość wykonania jest równie ważna, jak jej różnorodność. Mechanizm musi być solidny i niezawodny. Aby upewnić się o jego niezawodności, przed zakupem modelu, który ci się podoba, spróbuj go kilkakrotnie rozłożyć i złożyć. Do spania najlepiej używać materacy z blokami sprężynowymi, które mają działanie ortopedyczne. Niech będzie to blok sprężyn, które są ze sobą połączone, które odbierają i równomiernie rozkładają obciążenie na powierzchni. Takie materace nadają się do spania dla osoby o dowolnej masie ciała.