Montaż rolet dzień noc – przeczytaj zanim zaczniesz montaż
Rolety dzień noc zdobywają sobie coraz więcej przyczółków w naszych mieszkaniach, domach i biurach bo są po prostu bardzo użyteczne. Pozwalają one nam bardzo dokładnie sterować ilością światła, jakie wpada do domu. Chcemy go bardzo dużo, bez żadnych ograniczeń? Wystarczy podnieść roletę.
Chcemy go dużo, ale bez przesady, ponieważ słońce mocno pali i do tego przeszkadza w pracy z ekranami? Nie ma problemu. Zwyczajnie spuszczamy roletę i wszystko działa. Potrzebujemy dużego zaciemnienia bo uruchamiamy projektor albo kładziemy się spać? To też nie jest żadne wyzwanie, ponieważ umiejętne ustawienie rolety tak, by części jasne zachodziły na ciemne sprawia, że w pomieszczeniu robi się niemal zupełnie ciemno. Przy oczywiście odpowiedniej rolecie. Nie wszystkie działają aż tak zaciemniająco. Rolety dzień noc mają trochę inną konstrukcję od klasycznych, ale nie należy się tego bać w temacie montażu rolet dzień noc.
Różnice między roletami
Różnice miedzy klasycznymi roletami i roletami dzień noc są tak naprawdę znikome. Różnica jest tak naprawdę jedna: zamiast pojedynczej podnoszonej i opuszczanej płachty materiału, roletach dzień noc mamy dwie połączone ze sobą na końcu warstwy tak, że roletę możemy de facto przewijać. Do momentu spuszczenia jej całkiem na dół nie ma żadnej różnicy między nią i roletą klasyczną. Potem roletę dzień noc można przewijać, żeby uzyskać pożądany efekt zaciemnienia. Właśnie ze względu na tę możliwość przewijania rolety dzień noc posiadają takie z pozoru dziwne jaśniejsze i ciemniejsze pasy w swojej konstrukcji.
Montaż rolet dzień noc
Sam montaż zaczynamy od wyjęcia rolety z opakowania. Tu może być trochę różnic w zależności od producenta, ale nie powinny być nazbyt istotne. Sprawdzamy kompletność opakowania z rozpiską na załączonej ulotce.
Jeśli wszystko jest w porządku, układamy się na wygodnym blacie i rozwijamy lekko roletę tak, by nie była nadmiernie ściśnięta. Chodzi o to, by wygodnie włożyć w oś rolety jej piasty. Upewnijmy się tylko, że wiemy, gdzie jest przód, a gdzie tył rolety. Następnie należy założyć szyny montażowe na elementy, które zostaną przytwierdzone do okna. W tym momencie należy zauważyć, by do okna przytwierdzać rolety za pomocą mocnej taśmy montażowej. Wiele z nich pozwala na wykorzystywanie wkrętów, ale to nie ma większego sensu. Tylko spowoduje zupełnie niepotrzebne uszkodzenie okna. Taśmy są wystarczająco mocne. Uchwyty następnie montujemy najpierw do rolety, a nie do okna. Znacznie ułatwi to ich późniejsze zakładanie.
Po ściągnięciu zabezpieczenia z taśmy można spokojnie założyć roletę na okno. Mocno ją dociskamy i uzupełniamy zatrzaski na hakach założonych na górną część okna. Są one integralnym elementem zaczepów, na których wisi roleta.
Teraz przechodzimy na dół rolety. Musimy założyć belkę obciążającą. Wystarczy ją włożyć i zacisnąć na niej ograniczniki. Ostatnim krokiem jest zamontowanie łańcuszka sterującego przy rolecie. Podobnie jak samą roletę, przyklejamy go wygodnym miejscu na taśmach mocujących. Nie stosujemy wkrętów, jeśli nie musimy.
Najnowsze komentarze