Ty też możesz pomóc… przekaż swój 1% podatku

Zastanawiasz się komu przekazać swój jeden procent podatku? Możliwości jest wiele, wiele fundacji jak co roku stara się zebrać środki na swoje wydatki do rozdysponowania na kolejny rok działalności. Jednak z początkiem roku widać wiele ulotek czy wizytówek z prośbą o pomoc – to podopieczni którzy zbierają dzięki własnej dystrybucji ulotek środki na subkonta fundacji do której należą.

Tomasz został zdiagnozowany w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na ul. Banacha na oddziale neurologii. Postawiona diagnoza to Miopatia Mitochondrialna czyli choroba mięśni przez złe funkcjonowanie mitochondriów w komórkach. Dzięki wspomnianym mitochondriom wytwarzana jest energia ATP która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu a zwłaszcza organów o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym, do takich należy układ nerwowy w tym mięśnie, oczy jak i mózg. W moim przypadku uszkodzony jest jądrowy i prawidłowa nazwa to choroba POLG.  Przez te genetyczne uszkodzenia w genie jądrowym moich mitochondriów posiadam podręcznikowe objawy takie jak zaniki mięśni, na chwilę obecną całkowity zanik mięśni bicepsa w obu rękach, problemy z widzeniem – podwójne widzenie jak i opadające powieki – mówiąc językiem medycznym ptoza, przez złą pracę mitochondriów posiadam mało energii przez co zwykłe czynności mogą być dla mnie sporym wysiłkiem.

Mój stan zdrowia przyczynił się że posiadam status osoby niepełnosprawnej, ale to nie oznacza że taka diagnoza to koniec. Wręcz przeciwnie, trzeba się do tego przyzwyczaić i żyć na miarę swoich możliwości. A żeby mój stan był na tyle dobry aby dalej samodzielnie funkcjonować i wykonywać różne proste czynności pomagają mi stała rehabilitacja – w moim przypadku fizjoterapeuta z którym pracuję zalesił manipulację powięzi która to terapia która zajmuję się całościowym stanem organizmu, pomagając mi eliminować dysfunkcje ruchu jakie występują w danej chwili. Korzystam również z metod alternatywnych pochodzących ze wschodu polegającymi na masażu całego ciała rozluźniając przepracowane mięśnie. Całość organizmu wspomagają suplementy o wysokim współczynniku przyswajalności aby ich zażywanie dawało efekty.  To niestety pożera spore środki finansowe których sam bym nie dał rady pokryć, z pomocą przyszło otworzenie subkonta w fundacji Avalon gdzie jestem podopiecznym.

jeden procent miopatia

Jest kilka sposobów dzięki którym Ty lub Twoi znajomi mogą pomóc wesprzeć moje finanse a dokładniej pomóc zasilić subkonto fundacji Avalon.

  • Nie wydając żadnych środków możesz pomóc wpisując moje dane w zeznaniu podatkowym które każdy musi wypełnić na przełomie lutego-kwietnia. Uzupełniając 2 rubryki, czyli KRS 0000270809 , oraz koniecznie podając cel szczegółowy: Koniew 4907 – pamiętaj wpisz to dokładnie i czytelnie.
  • Instalując na swojej przeglądarce wtyczkę o nazwie FaniMani dzięki której podczas robienia zakupów internetowych część z opłacanej kwoty trafia na moje subkonto. Opcja ta działa cały rok wystarczy wskazać mnie jako beneficjenta.
  • Dzięki serwisowi Allegro charytatywnie możesz na swoim koncie sprzedać co tylko chcesz a 100% tej kwoty trafia również na mój Avalon.
  • Tradycyjnie można również dokonać darowiznę poprzez zlecenie przelewu na dane fundacji, dzięki takiej operacji możesz tą transakcję odliczyć od kwoty opodatkowania.

Wszystkie te opcje opisane są na mojej stronie ze szczegółami :  www.miopatia.pl

sms pomoc

Ciekawi Cię dokładniej co mi dolega zajrzyj na moją stronę gdzie znajdziesz pełną dokumentacje medyczną, informację jak pomóc czy też inne ciekawe rzeczy związane z moją chorobą. Możesz też zobaczyć materiał zrealizowany w 2016 przez ekipę „Dzień dobry TVN” który emitowany był w porannym programie Zielone Drzwi oraz powtórzony w 2020 roku na Discovery life w programie Raport Life – materiał został nakręcony w hotelu Mikulski w Gliwicach gdzie mieściła się wówczas firma EgzoTech (producent egzoszkieletu rehebailitacyjnego) gdzie osobiście testowałem robota Lunę – ale o tym w video materiale jak i na zdjęciach zamieszczonych z produkcji tego reportażu 😉